Milyen alapú gyógyítást preferáljunk? Keleti orvoslás vagy nyugati orvoslás? Mi a különbség a kettő között? Miért jó az egyik és miért a másik?
Én, hogyan gyógyítok? Hozok egy heti példát is a betegeim történetei közül!
Véleményem szerint a tényszerű evideánciákon alapuló gyógyítási ismereteket, illetve az orvos történeti és leszálló tudásanyagra épülő például ayurvédikus orvoslás ismereteinek kombinációja a leghelyesebb út a mai világban.
A beteg érdeke azt kívánja, hogy minél kevesebb nagy mellékhatással járó gyógyszert alkalmazzunk akkor ha nem feltétlen indokolt. Pl.: a krónikus betegségek gyógykezelésében elsősorban életmódi elvekre és természetes anyagokra van szükség.
Ám ha valaki akkudt helyzetben van pl.: gyulladásos betegséggel vagy allergiás rohammal küzd, akkor ott szükség van a nagyobb hatású evidánciákon tesztelt és bizonyított gyógyszerekre amelyek gyors és erőteljes hatást tudnak kifejteni, így általuk meg tudjuk menteni őket. Ezután természetesen rá lehet tenni a betegeket természetes alapokon nyugvó programokra amely a krónikus betegeknél indokoltabb. Ez a kétféle szemlélet kombinálása, szerintem a legcélravezetőbb ma, 2017-ben.