A technika különleges, mert egy lencserendszer (kondenzor) úgy irányítja az alulról érkező fényt, hogy azt szemből, közvetlenül nem láthatjuk a mikroszkóp objektívjein keresztül, tehát a látótér sötét marad. Valójában a tárgylemez a fényt oldalról kapja és a lencséken csak azokat a fénysugarakat láthatjuk, melyek a vizsgált objektum sejtes elemein megtörnek.
Ez a technika nagyban megnöveli a mikroszkóp felbontóképességét, mert így baktériumok, sejtek, sejtközötti tér objektumai válnak láthatóvá. Enderlein német szövettanász orvos volt, aki felismerte, hogy a vér egyetlen cseppjében számtalan olyan információ van, amelyet a standard orvosi vizsgálatokban egyáltalán nem értékelnek, de melyből informálódhatunk pH-ról, vérben levő baktériumokról, salaklerakódásokról, öregedési folyamatokról, antioxidánsokról. Mindezt úgy tehetjük, hogy a vérminta még élő, benne a sejtek, baktériumok mozognak, valóban hű képét adja a szervezetünkben zajló folyamatoknak. A módszer alkalmas az állapot nyomonkövetésére, egy-egy terápiás intézkedés eredményességének megítélésére. A vizsgálat közben a páciens egy monitor segítségével maga is részese a kiértékelésnek, többszöri vizsgálat után pedig megtanulja a saját vércseppjének intelmeit saját életmódjára alkalmazni. A vizsgálat a leggyakrabban alkalmazott kiegészítő vizsgálómódszer, melyet a páciens nyomonkövetésére használok.
Kommentek
A széklet pH és a vastagbélrák | dr. Tamasi József – Belgyógyászat, természetes gyógymódok, életmód 11 perc ago
2015-08-03
[…] mérésére alkalmas, hasonlóan sok általam használt preklinikai vizsgálómódszerhez, mint az Enderlein féle vércseppanalízis, hőkamerás vizsgálat, bizonyos laboratóriumi gyulladásfaktorok emelkedése, mérhető […]